مقاله پوکی استخوان و فعالیت فیزیکی

مقاله پوکی استخوان و فعالیت فیزیکی

دسته بندی:

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 34 نمایش

حجم فایل: 66.00K

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۸ مهر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2000 تومان – خرید

پوکی استخوان و فعالیت فیزیکی

هر رزو فرصتی است برای شما تا سلامت و تناسب اندام خود را با فعالیت فیزیکی حفظ کنید .اگر به فردا موکول کنید شما این فرصت را از دست داده اید.در ئاقع یک روز دیگر به روزهای ساکن و بی حرکتان اضافه شده استو در واقع حساب پس انداز حفظ سلامتی شما کاهش یافته است .در حالی که اگر به فعالیت فیزیکی روی بیاورید ، حساب پس انداز سلامتی خود را افزایش داده اید. این حساب به خصوص در مبارزه با مشکلات متابولیسمی بدن در اثر افزایش سن بسیار مهم است . از جمله این مشکلات تراکم استخوانی و ماهیچه ایی است . با توجه به پوکی استخوان ، بیشتر افراد مسن مخصوصا خانمها از لحاظ حساب پس انداز سلامتی ورشکسته شده اند چون آنها وقتی جوان بودند با تمرین و تغذیه مناسب در این حساب سرمایه گذاری نکرده اند پوکی استخوان پوکی استخوان پوکی استخوان پوکی استخوان پوکی استخوان

کاهش تراکم استخوانی ، لاغری مفرط ، استخوانهای پوروس porous که به آسانی شکسته می شوند، از دلایل بروز پوکی استخوان هستند . این شکستگی ها معمولا در باسن ، ستون فقرات و کمر اتفاق می افتند. شکستگی در باسن معمولا احتیاج به بستری شدن در بیمارستان دارد و میتواند توانایی فرد را در قدم زدن تا حد زیادی کاهش دهد به طوری که دائما از عصا یا شخص دیگری برای راه رفتن کمک بگیرد ، معلول شود و حتی بمیرد. شکستگی و ترک در استخوانهای مهره هم پیامدها یجدی در بر دارد که از دست دادن وزن و درد کمر از نشانه های آن است.

استخوان یک ساختار بی جان نیست بلکه یک بافت زنده پیچیده است . این بافت توانایی رشد  ارد و می نواند در صورت آسیب به بازشازی خود بپردازد . بافت استخوانی همواره در حال تغییر شکل است یعنی استخوان کهنه با ساخت استخوان جدید جایگزین می شود . پس از ۳۵  سالگی ، استخوانها سریع تر می شکنند و فرصتی برای استخوا جدید نیست . در زنان از دست دادن بافت استخوانی پس از یائسگی اتفاق می افتد چون تخمدانها دیگر استروژن تولید نمی کنند هورمونی که استخوان را در برابر سایش و فرسایش سریع حفظ می کند.                                                                                

دانلود مقاله پوکی استخوان و فعالیت فیزیکی

پاسخ دهید