گردشگری سلامت و قابلیتهای گردشگری پزشکی درمانی در ایران

گردشگری سلامت و قابلیتهای گردشگری پزشکی درمانی در ایران

دسته بندی: - - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 27 نمایش

حجم فایل: 546.97K

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۳۰ تیر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

رایگان – خرید

گردشگری سلامت و قابلیتهای گردشگری پزشکی درمانی در ایران

مبانی نظری

تعریف گردشگری سلامت و توریسم درمانی اگر چه تعریف واحد برای گردشگری سلامت وجود ندارد، می توان آن را به عنوان  مسافرت گسترده افراد از محل اقامت خود برای سلامتی تعریف نمود که عوامل مختلف جمعیتی، اقتصادی گردشگری سلامت, و سبک زندگی بر این نوع گردشگری تأثیرگذار است.

شامل افراد و گروه هایی هستند که برای استفاده از تغییر آب و هوا با هدف پزشکی و درمانی استفاده از  آب های معدنی، گذراندن دوران نقاهت، معالجه و نظایر آن اقدام به مسافرت میکنند .

گردشگری سلامت آن نوع از جهانگردی است که با فعالیت های بهداشتی و درمان ی مرتبط می شود و مورد توجه جهان گردانی قرار دارد که به خواص درمانی منابع طبیع ی توجه دارند؛ مانند چشم ههای آب گرم، گیاهان دارویی، سواحل لجنی و گلهای درمانی .

به گردشگری سلامت افراد و گروه هایی علاقه دارند که برای استفاده از تغییر آب و هوا  با هد ف پزشکی درمانی  استفاده از آب های معدنی، گذران دوران نقاهت، معالجه و نظیر این ها، مسافرت میکنند. به طور کلی، گردشگر ی در مفهوم سلامتی معنی وسیعی را دربرمی گیرد.

انسان برای بهبود و به دست آوردن شفا، از دوره های نخستین به منابع هیدرومینرال  و هیدروترمال  موجود در طبیعت و یا داخل غارها توجه زیادی کرده است  گردشگری سلامت موضوع جالبی است، اگرچه مناسبت بیشتری دارد که از آن را با عنوان "سفر سلامت" نام ببریم؛ چرا که فی نفسه بحث های بسیار کم یاز پدیده گردشگری وجود دارد

این فایل به صورت pdf می باشد

 

پاسخ دهید